פרויקט המפמ"ר ״מסע בין כימאים – הדור הבא״ חושף את התלמידים לעשייה העכשווית בעולם ההייטק המבוסס על מקצוע הכימיה, באקדמיה ובתעשייה בארץ באמצעות למידה מבוססת סרטונים כאשר הסרטונים מוצעים גם לשימוש המורים כחלק מרצף ההוראה על מנת לגוון ולהעשיר את נושאי הלימוד, במטרה לקשור את נושאי הלימוד לעולם ההייטק בכימיה, האקדמיה והתעשייה בישראל ובעולם. דוברי הפאנל יספרו על הפרויקט מזוויות שונות ויעודדו מורים לנצל את הכלים שהפרויקט מציע בהוראת הכימיה, בעידוד לימודי הכימיה ובשיווק המגמה.
בפוקוס על כימיה
(תצלומים) מה זה “כימיה בקליק!”? מה בין כימיה וקולנוע? משחק תמונות “מה הקשר?” וגם איך נולדת רשת חברתית לכימיה יו״ר המושבד”ר דנה שחייני לקריאה נוספת
תמונה שווה אלף מילים
(אינפוגרפיקה) “אינפוגרפי-מה? אינפוגרפיקה!”
תרגול מיומנויות חקר בדרך
האינפוגרפיקה ו”כימוגרפיקה” יו״ר המושבד”ר דבורה (דידי) מרצ’ק לקריאה נוספת
בהרצאתה, פרופ' איילת ברעם-צברי תציג את האתגרים בתקשורת מדעית בעידן שבו אמון במדע אינו תמיד נשען על ראיות ישירות אלא על נטיות ואמונות אישיות. היא מתארת את הצורך לפתח כלים שיעזרו לאנשים להגיע להחלטות מושכלות בנושאים מדעיים גם מבלי להיות מומחים.